Gençlik Politikaları Başkanlığı

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Gençlik Politikaları Başkanı Doğa Şanlıoğlu, Tüm Gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı Kutladı. Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Gençlik Politikaları Başkanı Doğa Şanlıoğlu, Tüm Gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı Kutladı.

19 May 2021

Deva Partisi Gençlik Politikaları Başkanı Doğa Şanlıoğlu, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle açıklamalarda bulunarak gençlerin bayramını kutladı.Şanlıoğlu açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

‘Gençlerle yan yana yürüyen değil, gençlerin arkasından yürüyen bir partiyiz’

DEVA Partisi’nin tüm organlarında gençlik kotasının uygulandığını dile getiren Şanlıoğlu, DEVA Parti’sinin temel anlayışını “Gençlerle yan yana yürüyen değil, gençlerin arkasından yürüyen bir parti” olarak ifade etti. Gençlerin öncülüğünde özgürlüklerin doyasıya yaşandığı, gençlerin yarınlarından kaygı duymadığı gerçek bir hukuk devletine ülkece ulaşacağımıza yürekten inandığını dile getirdi.

Gençlerin kaçmak değil, yaşamak istedikleri bir Türkiye için çalışıyoruz

Sosyal medyada gençlerin birbirleriyle ‘Silivri soğuktur şimdi’ diye şakalaştıklarını dile getiren Şanlıoğlu, AİHM tarihi boyunca ifade özgürlüğü konusunda hakkında en çok ihlal kararı verilen ülkenin Türkiye olduğunu aktardı. Tüm gençlerin hayalleri, parlak fikirleri olduğunu bildiklerini ve bu fikirleri gerçekleştirebilmek için özgürlük ortamının sağlanması gerektiğini dile getirdi. Gençlerin sırt çantasını takıp, kolayca seyahat edebileceği koşulları oluşturmadıkça, ülkeyi yönetenlerin başarılı olduğunu iddia etmenin mümkün olmadığını ve DEVA Partisi olarak Türkiye’yi gençlerin kaçmak değil, yaşamak istedikleri bir ülke haline getirmek için çalıştıklarını iletti.

‘Hükûmetten referansla sağlanan ayrıcalıklara göz yummayacağız’

“Ev genci’ diye bir kavramın hayatımıza girdiğini aktaran Şanlıoğlu, geçimini ailesinden aldığı harçlıkla sürdürmeye çalışan gençlerin burukluğunu derinden hissettiklerini aktardı. Çalışma hayatına girdiği zaman dahi düşük ücretle çalışan, kendisine vakit ayıramayan, aile kuramayan gençlerin varlığının oldukça fazla olduğunu tüm Türkiye’de gerçekleştirdikleri “Gençlik Buluşmaları”nda yakında gözlemlediklerini dile getirdi. Bunun en büyük sebebinin ise liyakatsizlik ve fırsat eşitsizliği olduğunu, mevcut sistemin gençlerde derin umutsuzluklara sebep olduğunu iletti. Buna göz yummayacaklarını ve kamuda işe alımlarda mülakat sistemine son vereceklerini de sözlerine ekledi.

DEVA Partisi Gençlik Politikaları Başkanı Doğa Şanlıoğlu, tüm gençlerin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak sözlerini tamamladı.

  • İLGİLİ ETİKET:
  • #19MAYISGENCLİKVESPORBAYRAMI

SONRAKİ HABER

DEVA Partisi’nden Tokyo 2020 Olimpiyatları değerlendirmesi

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar

19 May 2021